Kalkulátor povinného ručení – vývoj sazeb pro rok 2012

Kalkulátor povinného ručení u většiny pojišťoven sdružených v České asociaci pojišťoven hrdě hlásí: nové ceny povinného ručení pro rok 2012 jsou nižší než v roce 2011. Zřejmě vlivem nejen jejich konkurence ceny klesají. Velký vliv na vývoj cen v pojišťovnictví bude mít asi i probíhající hospodářská krize nejen u nás, ale i v celé Evropě. I když se příští rok očekává nárůst cen ve všech odvětvích - vlivem zvýšených sazeb DPH - je nanejvýš pravděpodobné, že tlak na vývoj a růst cen bude působit ze všech stran ve snaze udržet je co možná nejpřijatelnější. Tato skutečnost s velkou pravděpodobností zapůsobí i na sazby za povinné ručení.

Jak zjistit nejnižší sazby?

Jak je možné nejrychleji porovnat sazby povinného ručení? Jednoduchým způsobem, lze pomocí kalkulátoru pojistného zjistit, výši nabízených sazeb dle objemu v cm3. Vašeho vozidla, které provozujete. Vlivem konkurenčního tlaku na pojistném trhu k částkám za pojistné jsou přidávány nejrůznější bonusy. Jako například pojištění pokut na jeden rok zdarma a podobně. Dokonce je uváděno, že na cenu má vliv nejen objem motoru, ale i Váš věk či místo bydliště. Pro běžného majitele motorového vozidla je velmi obtížné se zorientovat v aktuálních nabídkách a natož si je ještě dlouhosáhle porovnávat. K tomuto účelu dobře poslouží srovnání a kalkulace zveřejněné na internetu. Kalkulačka online Vám umožní rychlý výpočet. Na základě porovnání si pak lehce vyhodnotíte, které pojištění bude pro Vás nejvýhodnější a to pak uzavřete.

Kalkulátor pojistného ručení jako prostředek porovnání

Kalkulátor povinné ručení si snadno vyzkoušíte a rychle tak zjistíte, kolik finančních prostředků můžete v následujícím roce 2012 ušetřit. Některé pojišťovny nabízí zdarma i povinné ručení srovnání. Během několika minut, máte online porovnání, postačí jen základní údaje o Vašem vozidle.

najdete levné povinné ručení, povinné ručení srovnejte pohodlně a ihned, proř je důležité povinné ručení